PRIPREMNA UTAKMICA

Fudbalerke SFK 2000 Sarajevo upisale visoku pobjedu protiv Crvene zvezde

SFK 2000: Maestralna partija. SFK 2000 Sarajevo

8.8.2023

Fudbalerke SFK 2000 Sarajevo u prijateljskoj utakmici danas su savladale Crvenu zvezdu ubjedljivim rezultatom 5:1.

Bordo fudbalerke odigrale su jedan fenomenalan meč, a ovaj susret posebno će pamtiti Minela Gačanica koja je postigla čak četiri gola.

Utakmicu odigranu u Trening centru FK Sarajevo u Butmiru svojim golom započela je Dajana Spasojević već u 5. minuti. Gačanica je poduplala prednost šampionki Bosne i Hercegovine, a onda je u drugom poluvremenu postigla još tri gola.

Fudbalerke beogradske ekipe uspjele su do kraja utakmice postići tek jedan, počasni pogodak i ublažiti ovaj poraz.

Utakmicu je obilježila pozitivna atmosfera, a treba još jednom napomenuti da su članice oba kluba prije početka utakmice posjetile gradsku Vijećnicu.