Džaba vam novci, moji sinovci: Uzbekistanci šokirali Nejmara i društvo

Zvijezde saudijskog kluba nisu uspjele trijumfovati protiv kluba iz Uzbekistana

Nejmar i društvo šokirani na domaćem terenu. Al-Hilal

18.9.2023

Fudbaleri saudijskog Al Hilala i uzbekistanskog Navbahor Namangana su odigrali utakmicu prvog kola grupe D azijske Lige prvaka, a na iznenađenje mnogih utakmica je završena bez pobjednika rezultatom 1:1.

Ekipa puna zvijezda poput Nejmara (Neymar), Aleksandra Mitrovića, Malkolma (Malcolm) i Rubena Neveša (Neves) se "provukla" golom duboko u sudijskoj nadoknadi.

Fudbaleri saudijskog kluba su izgledali poprilično nezainteresovano, ali treba napomenuti i odličnu partiju golmana gostujuće ekipe.

Gosti su došli u vodstvo u 52. minuti kada je Toma Tabatadze pogodio za Navbahor nakon jedne kontre.

Ipak, uspjeli su se fudbaleri Al Hilala spasiti poraza duboko u sudijskoj nadoknadi. Pored svih mogućih zvijezda kluba iz Rijada, strijelac je bio Ali Al Bulajhi (Bulayhi) koji je pogodio u desetoj minuti sudijske nadoknade.

Utakmica je inače bila produžena nevjerovatnih 15 minuta.

Također, u ovom terminu se igrala utakmica u kojem je Sardža, predvođena Miralemom Pjanićem, remizirala na teškom gostovanju kod Al Sada.

Utakmica igrana u Dohi završila je bez golova, a naš reprezentativac je na terenu proveo svih 90 minuta.

Najbliža golu bila je domaća ekipa, ali je napadač katarskog kluba, Bagdad Buneđah(Baghdad Bounedjah), promašio penal u 58. minuti.