Vels šokirao Hrvatsku i doveo ih u opasnost: "Vatreni" bi mogli propustiti Euro

Heri Vilson je sa dva pogotka pobijedio Hrvate

Vilson: Heroj Velšana. Reuters

15.10.2023

Fudbalska reprezentacija Hrvatske poražena je u Kardifu od Velsa u okviru grupe D kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Utakmica je završila rezultatom 2:1, a ovim porazom Hrvati su se doveli u nezgodnu situaciju pred nastavak kvalifikacija.

Golove za Velšane postigao je veznjak Heri Vilson (Harry Wilson). Prvo je pogodio na startu drugog poluvremena u 47. minuti, da bi trinaest minuta kasnije poduplao vodstvo svoje selekcije.

Mario Pašalić je uspio smanjiti prednost na asistenciju Luke Modrića, koji je nastupom na ovoj utakmici ušao u odabrano društvo igrača sa 170 ili više nastupa za reprezentaciju, ali to je bilo to od Hrvata.

Vels je pobjedom sustigao "Vatrene" po broju bodova, pošto sada obje reprezentacije imaju po 10. Turska je ubjedljivo prva u grupi sa 16 bodova.