Tok utakmice / Igman - Željezničar 2:0

Prva utakmica 12. kola Premijer lige BiH

Sa utakmice u Konjicu. FK Željezničar / Adem Ćatić

27.10.2023

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos prve utakmice 12. kola Premijer lige BiH koju igraju Igman iz Konjica i Željezničar.

Igman Konjic - Željezničar 2:0 (Hebibović 78', Boljo 84')

FT - Kraj.

90' - Četiri minute nadoknade.

86' - Galić je sada požutio kod gostiju.

84' - GOOOOOOOOOOOL! Igman udvostručuje prednost, a strijelac je bivši igrač Želje Petar Bojo!

82' - Posljednje izmjene "Plavih". Mekić i Cocalić su završili utakmicu, umjesto njih u igri su Dubačkić i Alison.

Proslava Hebibovića nakon gola. Screenshot / Arenasport

78' - Hebibović je gol proslavio pred navijačima Željezničara zbog čega je izazvao revolt klupe "Plavih".

78' - GOOOOOOOL! Igman vodi golom Hebibovića koji je pospremio odbitak nakon stative Ahmetovića.

74' - Mulalić sada pravi dvostruku promjenu. Denković i Oremuš su ustupili svoja mjesta Mešiću i Ahmetoviću.

74' - Sada je Ramić zaprijetio nakon kornera Bodula, ali ide to preko gola.

73' - Nova izmjena kod gostiju, Gasal je zamijenio Drlju.

72' - Šansa za Igman! Bojo je došao do lopte, ali Kosorić spašava.

70' - Mijenja i Bašić. Biber i Ćosić su u igri umjesto Rustemovića i Ovčine su napustili igru.

Janketić: Ljut zbog odluke Mulalića. Screenshot / Arenasport

70' - Ljut je Janketić zbog ove odluke Mulalića, bacio je dres na klupi za rezerve.

69' - Zanimljiva odluka Mulalića. Vadi Janketića koji je u 22. minuti ušao u igru umjesto povrijeđenog Pirića. U igri je Bojo.

61' - Boljević je imao slobodan udarac iz izgledne pozicije, ali loše je šutirao.

55' - Čubrilo je pokušao iz slobodnog udarca, ali ide to pored gola "Plavih".

49' - Ponovo je bilo opasno pred golom Želje. Janketić je bio u prilici, ali je loše zahvatio loptu i Kosorić reaguje.

47' - Šansa za Janketića! Prevario je Kosorića i šutirao iz kaznenog prostora, ali lopta odlazi pored Muftićevog gola.

46' - Krenulo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45+3' - Mekić je sada pokušao sa nekih 20-ak metara, ali lopta ide preko gola.

45' - Tri minute nadoknade.

44' - Opasan napad Željezničara. Boljević je dugo vukao loptu, na kraju poslao loptu pred gol Igmana, ali kasnio je Rustemović. Ovo je bilo nešto između šuta i centaršuta crnogorskog fudbalera.

44' - Šansa za Igman! Denković je glavom šutirao pod prečku, ali izvadio je to sjajno Vedad Muftić.

39' - Nova prilika za goste! Boljević je natrčao na centaršut sa lijeve strane, dobro šutirao glavom, ali Ćeman se istakao intervencijom.

Igrači Željezničara imaju veliku podršku navijača. Screenshot / Arenasport

30' - Fudbaleri Željezničara imaju veliku podršku svojih navijača, pjesma "Manijaka" odjekuje u Konjicu.

29' - Šansa za Željezničar! Drljo je ubacio loptu s lijeve strane, Krpić je propustio kroz noge, a Boljević iz izgledne pozicije šutira preko gola. Bio je ovo zicer za Crnogorca.

22' - Pirić ne može nastaviti utakmicu. Žestoko ga je faulirao Selimović zbog čega je igrač "Plavih" zaradio isključenje. Umjesto Pirića na terenu je Janketić.

18' - Boljević je uspio izdržati duel sa Čubrilom, šutirao je, ali na kraju samo korner za "Plave".

16' - Gosti ponovo negoduju zbog odluke sudije Halkića. Čubrilo je s leđa udario Boljevića, "Plavi" su tražili karton za igrača Igmana, ali je on prošao samo s opomenom.

12' - Tražili su gosti u dva navrata penal, ali sudija Halkić je odmahnuo rukom.

Selimović: Žestoko je udario Pirića. Screenshot / Arenasport

10' - Crveni karton! Debitant Vahid Selimović je pocrvenio nakon samo deset minuta igre. Nesmotrena reakcija Selimovića i žestok faul nad Pirićem kojeg je udario nogom u glavu.

6' - Bodul je hvatao volej, ali Kosorić se bacio na tu loptu i požrtvovano izblokirao ovaj pokušaj ofanzivca Igmana.

1' - Počela je utakmica.

0' - Kiša pada u Konjicu, pa je travnjak Gradskog stadiona natopljen zbog čega će igrači imati otežan posao danas.

Bit će ovo zanimljiv duel Edisa Mulalića, bivšeg trenera Željezničara, koji će tim voditi protiv "svojih". To će mu biti četvrti put da je naspram Željezničara, a ostvario je jednu pobjedu i dva poraza kao trener Mladost Doboj Kakanj.

Mulalić i njegov kolega sa druge strane Nermin Bašić odredili su početne sastave. Za "Plave" konačno debituju dva pojačanja Vahid Selimović i Aleksandar Boljević.

Igman: Ćeman, Hebibović, Oremuš, Bodul, Čubrilo, Sipović, Đorić, Denković, Buturović, Pirić i Ramić.

Na klupi su: Hamzić, Ahmetović, Hebibović, Jovašević, Bojo, Džumhur, Mešić, Janketić, Alešević i Zečić.

Željezničar: Muftić, Galić, Kosorić, Cocalić, Ovčina, Rustemović, Selimović, Drljo, Mekić, Boljević i Krpić.

Kod gostiju su na klupi ostali: Mulalić, Musić, Dubačkić, Ćosić, Šehić, Biber, Turanjanin, Al Jaber, Alison, Gasal i Haračić.

Nermin Bašić za ovaj susret ne može računati na povrijeđene Semira Štilića i Amara Drinu, dok je suspendovan Žozef Amoa (Joseph Amoah).

– Generalno sa Igmanom su uvijek teške utakmice, neizvjesne, kako rezultatski tako na terenu. Puno nekih tenzija. Ekipa Igmana bez obzira na rezultatski deficit koji imaju, čvrsta i dobra ekipa, ima tu fantastičnih igrača koji su bili prvaci i znaju šta je bitnost utakmice. Očekuje isto tako težak teren, moramo se prilagoditi protivniku i terenu.

S druge strane imamo opet priliku da se vratimo na neki pobjednički kolosijek, da uvežemo dva pozitivna rezultata i mislim da je ova utakmica za nas rekao bih “dan D”, da se vratimo tamo gdje nam je mjesto - rekao je trener Željezničara Nermin Bašić u najavi susreta.