Real i Bajern čekirali karte za nokaut fazu Lige prvaka

Još jedna sjajna noć u Ligi prvaka

Real i Bajern čekirali karte. AP

8.11.2023

Fudbaleri madridskog Reala su dočekali Bragu na Santiago Bernabeu u okviru 4. kola Lige prvaka. "Kraljevi" su upisali četvrtu pobjedu u grupnoj fazi, a rezultat je na kraju utakmice glasio 3:0.

Iako su pobijedili, nije sve izgledalo tako bajno na početku. Lukas Vaskez je povukao lijevog beka Borhu (Borja) u šesnaestercu Reala, te je tako skrivio jedanaesterac.

Ipak, Alvaro Đalo (Djalo) ga je veoma loše izveo i golman Lunin je to odbranio bez većih problema.

Madriđani su nakon toga uspjeli da se smire i igraju svoju igru koja je rezultovala visokom pobjedom.

Mrežu gostiju je otvorio Brahim Diaz u 27. minuti, nakon što je prije toga Rodrigo (Rodrygo) sjajno prošao po lijevoj strani i pronašao marokanskog fudbalera samog u petercu. Real je s vodstvom otišao na poluvrijeme.

Do novog gola se čekala 58. minuta, a onda je na scenu nastupio Vinisijus Žunior (Vinicius Jr.). Brazilac je prihvatio loptu na 10-ak metara od gola i sjajnim potezom defanzivca Brage i golmana poslao u pogrešnu stranu i postigao gol.

Pitanje pobjednika je riješio Rodrigo u 61. minuti kada je sjajnim lobom matirao golmana Mateus.

Real je ovom pobjedom ostao maksimalan i tako su osigurali prolazak u narednu fazu Lige prvaka.

Bajern se provukao

Fudbaleri minhenskog Bajerna su uspjeli pobijediti Galatasaraj na "Allianz areni" u Minhenu rezultatom 2:1.

Mučili su se Bavarci tokom većeg dijela utakmice, ali ključni trenutak se desio u 80. minuti kada je Heri Kejn (Harry Kane) pogodio za prednost svoje ekipe.

Englez je poduplao šest minuta kasnije, te je tako ovjerio pobjedu svoje ekipe.

Sedrik Bakambu (Cedric) je uspio smanjiti u drugoj minuti sudijske nadoknade, ali bilo je kasno da naprave bilo kakav povratak u utakmicu.

Bajern je pobjedom nad turskim klubom osigurao prolazak u nokaut fazu Lige prvaka.