KONTROVERZNA ODLUKA

UEFA priznala grešku, legende bijesne zbog dosuđenog penala za PSG: "VAR, umri"

Sporni trenutak sa utakmice Lige prvaka. Platforma X

29.11.2023

Utakmica na Parku prinčeva između PSG-a i Njukasla završena je bez pobjednika. Engleski klub je vodio do osme minute sudijske nadoknade, kada je Kilijan Mbape (Kylian Mbappe) pogodio iz penala za 1:1.

PSG je tako ostao u igri za osminu finala Lige prvaka, a engleski mediji i stručnjaci obrušili su se na sudijsku organizaciju.

Penal za "Svece" dosuđen je nakon što se lopta odbila od prsa Tina Livramenta i pogodila ga u lakat.

Utakmicu je vodio Poljak Simon Marčinjak (Szymon), a VAR soba ga je pozvala da sam pogleda šta se dogodilo u akciji na samom kraju utakmice.

U VAR sobi bili su Marčinjavov sunarodnjak Tomas Kvjatkovski (Tomasz Kwiatowski) i Hrvat Ivan Bebek.

Bivše fudbalske zvijezde, a sada stručni komentatori, poput Alana Širerea (Sherare), Gerija Nevila (Garry Neville) i Gerija Linekera (Garry), obrušili su se na VAR i tu odluku.

- Kako je, pobogu, ovo penal za PSG? Smiješno - napisao je Lineker na društvenoj mreži X.

Bivši napadač Liverpula se oglasio porukom "VAR, umri, molim te".

U sličnom tonu bila je i Širerova poruka.

- Kakva hrpa sr**a - napisao je legendarni engleski napadač.

Povodom svega oglasila se i UEFA.

- Prekršaj igranja rukom ne bi se trebao dosuditi igraču, ukoliko se lopta prethodno odbila od njegovo tijelo - napisali su povodom dosuđenog penala za PSG u osmoj minuti sudijske nadoknade.