Velež slavio u derbiju kola protiv Sarajeva, "Rođeni" slave Vehabovića

Bordo tim je uspio zatresti mrežu rivala u 79. minuti, ali je gol Kjeremeha poništen zbog ofsajda

Sa utakmice u Vrapčićima. FK Sarajevo

1.12.2023

Fudbaleri Veleža slavili su u derbiju, ujedno i prvoj utakmici 16. kola Premijer lige BiH protiv Sarajeva rezultatom 1:0.

Junak "Rođenih" bio je Edo Vehabović koji je postigao gol u 65. minuti susreta.

Klemen Šturm je centrirao, lopta je zakačila jednog igrača Sarajeva i došla do Vehabovića koji je sve to dobro pratio i pogodio glavom sa pet metara.

Inače, od duela dvije napadačke ekipe se očekivalo mnogo više. Prvo poluvrijeme nije obilovalo prilikama i dobrom igrom, a tome u prilog ide podatak da smo vidjeli samo dva šuta u okvir gola za prvih 45 minuta, oba Veležova.

U 28. minuti su gostujući fudbaleri tražili penal, tvrdeći da je Ante Hrkač igrao rukom, ali je sudija Dragan Petrović odmahnuo rukom.

Izdvojit ćemo šansu Vehabovića iz 40. minute kada je iz dobre prilike šutirao po sredini gola, a Muhamed Šahinović je to odbranio.

Statistika prvog dijela meča. Screenshot / Arenasport

Velež je odlično otvorio drugi dio meča. Napadao je od samog starta, a Demir Peco je imao šansu u 52. minuti, ali je njegov šut izblokirao Miomir Đuričković.

I onda 65. minut i pogodak Vehabovića za oduševljenje domaćih navijača.

Ofsajd Kjeremeha. Screenshot / Arenasport

Gosti su došli do gola u 79. minuti, ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije rezerviste Frensisa Kjeremeha (Francis Kyeremeh).

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Velež je došao do vrijedna tri boda.

Velež je ostao na 4. mjestu sa 29 bodova, Sarajevo je trećeplasirane sa bodom više.