LA LIGA

Video / Real demolirao Viljareal: Modrićeva asistencija za prave fudbalske sladokusce

"Kraljevski klub" nastavlja sa sjajnim partijama u prvenstvu, dok je Viljareal u veoma lošoj formi

Real: Vratili se na 1. mjesto. AP

17.12.2023

Fudbaleri madridskog Reala slavili su protiv Viljareala u 17. kolu španske La Lige rezultatom 4:1.

"Kraljevi" su se ovom pobjedom vratili na prvo mjesto španskog prvenstva.

Mrežu "Žute podmornice" načeo je Džud Belingem (Jude Bellingham) u 26. minuti pogotkom glavom, nakon fenomenalne asistencije Luke Modrića.

Brazilski napadač Rodrigo (Rodrygo) poduplao je prednost 11 minuta kasnije i to je bio rezultat prvog poluvremena.

Viljareal je uspio smanjiti preko Hoze Luisa Moralesa (Jose) u 54. minuti, ali je to bilo sve od igrača ovog kluba.

Do kraja susreta Brahim Diaz i Luka Modrić su svojim golovima u 64. i 68. minuti postavili konačni rezultat.

"Kraljevski klub" je sada preskočio Đironu na prvom mjestu i imaju 42 boda, što je jedan više od njihovog prvog pratioca iz Katalonije. Viljareal se nastavlja mučiti ove sezone i nalaze se tek na 14. mjestu La Lige sa samo 16 osvojenih bodova.