ENGLESKA

Nevjerovatan preokret Junajteda i pobjeda protiv hita Premijer lige

Već nakon 26 minuta igre "Đavoli" su imali 0:2, te se činilo da će ovo biti još jedna noćna mora na "Teatru snova"

Slavlje igrača Junajteda. Platforma X

26.12.2023

Mančester junajted je na svom terenu nakon preokreta pobijedio Aston Vilu sa 3:2 u 19. kolu engleske Premijer lige.

Vila je vodila na Old Trafordu sa 2:0 poslije samo 26 minuta golovima Džona Mekgina (John McGinn) i Leandera Dendonkera (Dendonckera).

Bilo je to katastrofalno prvo poluvrijeme za "Đavole", a onda je u nastavku igre zaigrao puno bolje.

Alehandro Garnačo (Alejandro Garnacho) je smanjio u 59. na 1:2, a 12 minuta kasnije donio izjednačenje svojim drugim pogotkom na utakmici.

Nastavak Junajtedove dominacije se isplatio u 82. minuti kada je Rasmus Hojlund pogodio za veliki preokret. Bio je to njegov prvi gol u Premijer ligi. Gol Junajteda vrijedan tri boda pogledajte OVDJE.

Junajted je 6. tim Engleske sa 31 bodom, dok će Vila još neko vrijeme biti na 3. mjestu sa 39 osvojenih bodova.