POSTIGAO NOVI POGODAK

Video / Ajaks poput feniksa, a jedan od junaka je Benjamin Tahirović: Pogledajte lijep gol "Zmaja"

Tahirović je u finišu prvog dijela lijepo ispratio akciju i postigao svoj novi u dresu Ajaksa

Slavlje igrača Ajaksa. Platforma X

14.1.2024

Fudbaleri Ajaksa slavili su na gostovanju kod Go Ahed Iglsa (3:2) u 17. kolu nizozemske Eredivizije, a jedan od junaka velikana iz Amsterdama bio je bh. reprezentativac Benjamin Tahirović.

Tahirović je u finišu prvog dijela lijepo ispratio akciju i postigao svoj novi gol u dresu Ajaksa.

Ajaks je poveo golom Stivena Bergajsa (Berghuis) u 27., a domaći su se vratili u meč preko Edvardsena u 44. minuti. Iako se činilo da će se na odmor otići sa rezultatom 1:1, ukazao se Tahirović i donio novo vodstvo svom timu.

Novo izjednačenje domaćim donio je Joris Kramer u 58. minuti, ali je Ajaks do trećeg i, ispostavit će se, pobjednosnog pogotka stigao u 72. preko Devina Renša (Devyne Rensch).

Benjamin Tahirović je odigrao cijelu utakmicu, a Ajaks je nakon ove pobjede skočio na 5. mjesto sa 28 bodova.