Zrinjski slavio u derbiju i nanio Željezničaru 12. uzastopni gostujući poraz

"Plavi" su mogli do vodstva u 57. minuti, ali je Dženan Haračić promašio zicer

HŠK Zrinjski

16.3.2024

Fudbaleri Zrinjskog pobijedili su Željezničar u 23. kolu Wwin lige BiH rezultatom 2:0.

Oba pogotka viđena su u drugom poluvremenu, a junak "Plemića" bio je rezervista Nardin Mulahusejnović, strijelac prvog i asistent drugog pogotka.

Željezničar je meč otvorio šansom, ali Edin Cocalić nije pogodio nakon prekida s nekih šest metara od gola. Uzvratio je Matija Malekinušić, ali na odmor se otšilo bez golova.

"Plavi" su mogli do vodstva u 57. minuti, ali je Dženan Haračić promašio zicer. Sulejman Krpić mu je servirao šansu nakon kontre, a Haračić je s nekih pest-šest metara od gola poslao loptu visoko iznad prečke.

I kako to obično biva, uslijedila je kazna. Nardin Mulahusejnović je u 79. sjajno pogodio glavom, a deset minuta kasnije je asistirao, a Ćuže je pogodio za konačnih 2:0.

Željezničar je susret završio s igračem manje jer je u finišu pocrvenio Stefan Radinović.

Ovo je bio 12. poraz Željezničara u gostima, te od početka ove sezone još uvijek ne zna za bod "na strani".

Ranije danas Sloga Meridian je bila bolja od Tuzla Cityja s 3:1, a večeras se igra još duel između Sarajeva i GOŠK-a.