Zrinjski savladao Velež: Sreća nije bila saveznik Rođenih

Meč je bio visokog rizika, a riješio ga je Mario Ćuže pogotkom u 9. minuti

S utakmice u Mostaru - Avaz
+11

13.4.2024

Fudbaleri Zrinjskog slavili su protiv Veleža u velikom mostarskom derbiju odigranom u okviru 26. kola Wwin lige BiH (1:0).

Ovaj meč je odigran na stadionu Pod Bijelim brijegom bez prisustva gostujućih navijača zbog sigurnosne situacije. Meč je bio visokog rizika, a riješio ga je Mario Ćuže pogotkom u 9. minuti.

Toni Šunjić je glavom spustio loptu do Ćužea koji je iz neposredne blizine poslao u mrežu.

Velež je na najbolju šansu u prvom dijelu čekao do 42. minute kada je Đorđi Gulijašvili (Giorgi Guliashvili) pogodio stativu iz slobodnog udarca s dvadesetak metara.

Zrinjskom je pripalo i otvaranje drugog dijela. Prvo je u 47. Matija Malekinušić upropastio sjajnu akciju, a samo minut kasnije Ante Hrkač izbacuje loptu ispred svog gola nakon što je Tomislav Kiš šutirao.

Velež je u 69. minuti ponovo pogodio okvir gola. Haskić je ostavio loptu Haliloviću koji pogađa stativu.

Minut kasnije je Zrinjski imao dva zicera, ali golman Hadžikić je odbranio pokušaje Malekinušića i Kiša.

Zrinjski je nastavio potjeru za Borcem, drugi je s 55 bodova, ima sedam manje od Banjalučana. Velež je ostao na 3. poziciji s 43 osvojena boda.