OSTALI SPORTOVI

Uspjeh takmičara Karate kluba Novi Grad na 14. prvenstvu FBiH

Haris Poljo zauzeo 1. mjesto u kategoriji seniori -67 kilograma

14. prvenstvo FBiH za seniore: Uspjeh takmičara Karate kluba Novi Grad. Facebook

29.1.2019

+6

Na 14. prvenstvu Federacije BiH za seniore karatisti Karate kluba Novi Grad iz Sarajeva napravili su velike rezultate kako u pojedinačnoj tako i ekipnoj konkurenciji.

U veoma jakoj konkurenciji pobjedama nad Ervinom Galićem, proslavljenim bh. reprezentativcem u prvom kolu, i Nerminom Ramčilovićem u finalnom meču Haris Poljo je zauzeo 1. mjesto u kategoriji seniori -67 kilograma.

Alena Borić u kategoriji seniorke +68 zauzela je 3. mjesto, također u kategoriji kate seniori Haris Alihodža 3. mjesto. Sjajna muška ekipa zauzela je mjesto viceprvaka Federacije BiH.

Za mušku ekipu nastupili su: Admir Dautović, Haris Poljo, Džejlan Šabić, Adi Dizdarević i Faruk Sijerčić.

Već sljedeće sedmice takmičari ovog klub Faruk Sijerčić u kategoriji U-21 -67 kg i Muhamed Šumar u kategoriji juniori -55 kg sa reprezentacijom BiH putuju u danski Alborg, gdje će našu zemlju predstavljati na Evropskom prvenstvu.