EHF EURO 2024

Hrabri Austrijanci nisu mogli do iznenađenja: Francuzi u polufinalu

Najefikasniji kod Francuske bili su Dika Mem i Ludovik Fabregas sa po sedam golova

Detalj s utakmice. EHF

22.1.2024

Rukometaši Francuske pobijedili su Austriju sa 33:28 i postali treći polufinalista Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Austrijanci su odigrali odličnu utakmicu protiv favorizovane Francuske. Na krilima serije od 4:0 u posljednje tri minute prvog dijela su napravili preokret i na odmor otišli pri vodstvu od 16:15.

Izabranici Aleša Pajoviča su parirali jednom od najvećih favorita za titulu sve do posljednjih desetak minuta. Francuska je u periodu od 50. do 55. minute kreirala seriju 3:0 i odlijepila se na +4 (30:26).

To je bilo nedostižno za Austriju, a golom u finišu Dika Mem je postavio konačnih 33:28.

Najefikasniji kod Francuske bili su Dika Mem i Ludovik Fabregas (Ludovic) sa po sedam golova. Samir Belahsen (Bellahcene) je imao 15 odbrana.

Najraspoloženiji kod Austrijanaca bili su Nikola Bilik (Bilyk) i Lukas Huteček (Hutecek) sa po šest pogodaka.

Osim Francuske, u polufinale su se plasirale selekcije Danske i Švedske.