Đoković se namučio na startu Pariza

Srbijanac teže od očekivanog prošao u treće kolo

Đoković: Slavio u dva seta. TWITTER

1.11.2022

Srbijanac Novak Đoković pobjedom je započeo odbranu naslova na Mastersu u Parizu.

Nakon što je bio slobodan u prvom kolu, trenutno sedmi reket svijeta je u drugom za protivnika imao Amerikanca Maksima Kresija (Maxime Cressy), 34. igrača na ATP listi, koji mu je pružio odličan otpor, ali je na kraju poklekao pred bivšim brojem jedan.

Prvi set bio je potpuno izjednačen, uz dobre servise obojice tenisera, a riješen je u taj-brejku. Tu je Đoković napravio tri mini brejka i slavio sa 7:1.

Slična situacija odvijala se i u drugom setu. Kresi se odlično držao sve do devetog gema, kada je Đoković napravio brejk i s 6:4 na kraju izborio pobjedu.

Đoković u trećem kolu čeka boljeg iz duela Karen Hačanov (ATP 19.) - Mark-Andrea Hisler (Marc-Andrea Huesler, ATP 61.).