Pobjede ostvarili Berdih, Verdasko i Cicipas

V.Dedić

16.1.2019

+7

Mečevi drugog kola Australian opena igrani su noćas, a desilo se i prvo veliko iznenađenje.

Kevin Anderson, peti nosilac i šesti igrač svijeta, izgubio je od Frensisa Tiafoa (Frances Tiafoe) 1:3 u setovima (6:4, 4:6, 4:6, 5:7).

Južnoafrikanac je bolje otvorio duel te u prvom setu rutinski čuvao svoj servis, a u desetom gemu prvog seta pravi brejk i uzima prvi set u meču.

Činilo se da Amerikanac nema odgovora na prvi servis protivnika i da će peti nosilac rutinski osigurati plasman dalje.

Poveo je Anderson 3:0 i u drugom setu, a onda se Tiafo vratio u meč. Napravio je dva brejka u tom setu i izjednačio rezultat na 1:1.

Do kraja duela Amerikanac mnogo bolje čita prvi servis Andersona i skoro u svakom njegovom servis gemu je pravio probleme.

Tiafo uzima treći set 6:4, a u četvrtom kod rezultata 5:5, pravi odlučujući brejk i dolazi do velike pobjede.

Rodžer Federer (Roger) je rutinski savladao Danijela Evansa (Daniel) 3:0 u setovima. Britanac je odlično igrao u prva dva seta, koja su odlučena u dva taj-brejka, da bi Švicarac u trećem, uz jedan brejk, lagano meč priveo kraju.

Federer u trećem kolu igra protiv pobjednika duela Monfis (Monfils) - Fric (Fritz).

Hrvatski teniser Marin Čilić je, teže od očekivanog, prošao u treće kolo. On je rezultatom 3:1 savladao Mekenzija Mekdonalda (Mackenzie McDonald) uz veliku borbu u prva tri seta.

Pobjede su zabilježili još Berdih (Berdych), Verdasko (Verdasci), Cicipas (Tsitsipas).