SAVLADAO SEVILJU

Mančester siti nakon penala osvojio Superkup Evrope, reprezentativac Srbije tragičar

Sitijevi fudbaleri su šutirali bez promašaja, a ključni penal izveo je Nemanja Gudelj

Sa večerašnje utakmice - Avaz
Novi trofej za "Građane" - Avaz

16.8.2023

Fudbaleri Mančester sitija prvi put u historiji osvojili su trofej Superkupa Evrope i to nakon penala protiv Sevilje (2:1).

Nakon 1:1 u regularnih 90 minuta, pristupilo se izvođenju penala u kojima su se "Građani" bolje snašli. Sitijevi fudbaleri su šutirali bez promašaja, a ključni penal izveo je Nemanja Gudelj koji je pogodio prečku.

Sevilja je povela u 25. minuti kada je Jusuf En Nesiri (Youssef En-Nesyri) pogodio nakon asistencije Markosa Akunje (Marcos Acuna).

"Građani" su se vratili u 63. minuti preko Kola Palmera (Cole), koji je dao gol i u Komjuniti šildu.

Do kraja regularnog toka nije bilo promjena pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Za Siti su pogađali Haland, Alvarez, Kovačić, Griliš i Voker. Kod Sevilje su precizni bili Okampos, Mir, Rakitić i Montiel, ali ne i Nemanja Gudelj.

Gudeljov šut završio u prečki. AP

Zanimljivo, Sevilji je ovo peti poraz u Superkupu Evrope. Ovaj trofej je osvojila samo 2006. godine.