Golijada na "Riazoru", Real rutinski protiv La Corune (VIDEO)

Autor:D. K.

26.4.2017

Utakmicu sa čak osam golova gledali smo večeras na stadionu "Riazor" u La Coruni, gdje je Real Madrid rutinski slavio nad domaćim Deportivom rezultatom 6-2.

Gosti su golijadu otvorili već u prvoj minuti, kada je na asistenciju Isca pogodio Morata. Već u 14. minuti na semaforu je stajalo 0-2, a strijelac je bio James Rodriguez.

Domaći su smanjili na 1-2 u 35. preko Andonea, da bi Lucas Vazquez minut prije kraja prvog dijela povećao prednost "kraljevskog tima" na 1-3.

Rodriguez je ponovo pogodio u 66., a 11 minuta kasnije Isco je postigao i peti gol za klub sa "Santiago Bernabeua".

Na 2-5 domaći tim smanjio je preko Joselua u 84., a konačan rezultat postavio je Casemiro tri minuta prije kraja susreta.

Večerašnjom pobjedom Real Madrid se, uz utakmicu manje, na prvom mjestu tabele izjednačio sa Barcelonom po broju osvojenih bodova (78).